Jak wygląda nauka programowania w praktyce? Poznaj bliżej nasze kursy!

Rozpoczęcie przygody z programowaniem może być prostsze, niż myślisz. Wystarczy dopasowanie kursu do wieku oraz umiejętności dziecka, by była to fascynująca przygoda i sposób na przyjemne poszerzanie wiedzy. W CodeStudy wiemy doskonale, że nie ma nic gorszego, niż wygórowane wymagania, sztywne reguły oraz skomplikowany język. To sposób na zabicie pasji w nawet najbardziej obiecującym, młodym, początkującym programiście. Dlatego też dbamy o dopasowanie kursów do potrzeb naszych uczniów. Sprawdź, co dokładnie oferujemy.

A1. Zaczynamy przygodę

To kurs skierowany do dzieci w wieku od 7 do 9 lat, które interesują się nowymi technologiami, chętnie grają w gry oraz coraz częściej zastanawiają się czy i one potrafią stworzyć grę, stronę lub aplikację. Na tym kursie nie znajdziesz trudnych reguł, specjalistycznych pojęć oraz innych rzeczy, które skutecznie mogłyby zniechęcić do zgłębiania wiedzy z zakresu programowania.

Podczas kursu na poziomie A1 uczestnik poznaje świat robotyki i programowania poprzez zabawę. Ciekawe zagadki, logiczne zadania oraz szansa poszerzania wiedzy przy pomocy edukacyjnych robotów Edison sprawiają, że zajęcia są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, a przy okazji dają solidne podwaliny wiedzy. 

B1. Starszaku - czas na programowanie!

Bywa, że rodzice nie od razu odkrywają zamiłowanie i talenty dziecka. Nie oznacza to jednak, że nie można zacząć od początku. Dla dzieci w wieku 10-12 lat, które fascynują się nowymi technologiami, stworzony został przez nas kurs na poziomie B1. To wprowadzenie od podstaw, które obejmuje naukę algorytmów z robotem Edison, wprowadzenie do programowania oraz naukę logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Dziecko, które rozpoczyna kurs na tym poziomie, nie musi posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy - do wszystkiego dojdziemy wspólnie - krok po kroku, dbając o to, by każdy krok był fascynującą przygodą i dobrą zabawą. 

C1. Podstawy dla młodzieży

Kurs na poziomie C1 to podstawy programowania, a więc rozpoczęcie praktycznie bez żadnej wiedzy na ten temat. Jest on jednak skierowany do nieco starszych uczestników, którzy chcą szybkich postępów i jak najszybszego zagłębienia się w „prawdziwe programowanie”. To kurs skierowany do młodzieży w wieku od 13 do 14 lat. Jest on przede wszystkim nauka algorytmów oraz ćwiczenia z „myślenia programistycznego”. Ćwiczenia podczas zajęć oparte są na Small Basic - uproszczonym języku programowania, stworzonym przez firmę Microsoft. Dzięki temu nastolatek wykonuje realne, angażujące zadania.

C2. Idziemy dalej

Kurs ten to propozycja zwłaszcza dla uczestników kursów na poziomie C1 i D1. Z powodzeniem mogą jednak wziąć w nim udział również dzieci i młodzież, która do tej pory uczyła się na własną rękę. Czego można spodziewać się po tym kursie? Przede wszystkim rozwiązywania bardziej skomplikowanych problemów - na tym w końcu opiera się praca programisty. Uczymy również programowania obiektowego oraz pojęć, które nieodłącznie wiążą się z tą dziedziną.

D1. U progu dorosłości

Czasem zdarza się tak, że fascynacja programowaniem rozpoczyna się w wieku nastoletnim, a nawet u progu dorosłości, kiedy to nadchodzi czas na wybranie drogi dalszej edukacji. Na szczęście, w CodeStudy mamy ofertę również dla młodzieży w wieku 15-19 lat. To kurs od podstaw, który obejmuje naukę języka C# będącego jednym z najpopularniejszych języków programowania. Podczas zajęć skupiamy się na jak najbardziej zrozumiałym przekazaniu podstaw programowania oraz wyjaśnieniu czym są algorytmy, pojęcia stałej i zmiennej itp. To wiedza, która daje solidne podstawy młodzieży wybierającej swoją dalszą drogę zawodową. Przekazywana wiedza jest na tyle uniwersalna, że przyda się również w innych dziedzinach niż informatyka i programowanie.

E1. Wyższy poziom wtajemniczenia

Kurs E1 to propozycja dla tych młodych programistów, którzy nie zaczynają od zera. Poziom średnio-zaawansowany. Kurs ten skierowany jest zarówno do uczestników naszych szkoleń na poziomie podstawowym, jak i osób, które miały styczność z programowaniem poza naszą szkołą. Podczas zajęć poznamy programowanie obiektowe, ważne pojęcia, bez których nie może obejść się żaden programista, a także struktury przechowywania danych oraz częste problemy, z jakimi zmagają się programiści.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na stronę z ofertą aktualnych kursów

 

Nauka programowania w CodeStudy Kursy Łódź Warszawa

Dodaj komentarz
Wszelkie prawa zastrzeżone